Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Proti vypadávaniu vlasov u mužov

Plešivosť sa týka 4 z piatich mužov, ktorá sa u niektorých objavuje už po dovŕšení 20 rokov. Pre mnohých zo silnejšieho pohlavia to znamená výrazný problém, veď husté a zdravé vlasy pridávajú na príťažlivosti. Plešivosť, plešivenie vedie k strate sebadôvery, poklesu vlastnej hodnoty, alebo hoci aj k vzniku dlhotrvajúcej depresie a úzkosti. Pokiaľ aj Vám vadia rednúce vlasy a plešinky na temene hlavy alebo pri spánkoch, tak ste na správnom mieste.

Vlasový šampón s kofeínom a Vlasové tonikum s kofeínom DR. IMMUN popri koncentrovanej sile 25 bylín sú obohatené aj kofeínom a biokávou, ktoré majú výnimočnú účinnosť proti vypadávaniu vlasov.

Prečo sú účinné proti vypadávaniu vlasov mužského typu?

Výskumy dokazujú, že kofeín dokáže cez pokožku hlavy neutralizovať účinky testosterónu, ktorého prítomnosť – u ľudí na to náchylných – môže byť pôvodcom dedičného vypadávania vlasov mužského typu. Kofeín totiž dokáže blokovať aktivitu enzýmu fosfodiéteráza (PDE), ktorý pôsobí na hormón testosterón. Ten spôsobuje miniaturizáciu vlasových folikulov a predčasné vypadávanie vlasov. (1, 2) Kofeín zároveň zlepšuje mikroprekrvenie pokožky hlavy a metabolické bunkové procesy, čím sa k vlasovým folikulom dostáva viac kyslíka a živín, a rast vlasov sa zintenzívni.

Aplikáciou Vlasového tonika na pokožku hlavy sa komplexný extrakt Kofeínu a Biokávy  dostáva cielene k maticovým bunkám vlasových folikulov, ktoré sú zodpovedné za rast vlasov. Tak sa cenné zložky rýchlo dostávajú k vlasovým folikulom, podporujúc produkčnú aktivitu maticových buniek a rast vlasov. Kofeín je dokázateľne schopný preventívne zakročiť proti dedičnému vypadávaniu vlasov. Na rozdiel od šampónu Vlasové tonikum s kofeínom sa po nanesení nezmyje z pokožky hlavy, preto vyvíja ešte intenzívnejšie účinky. Spoločné používanie oboch prípravkov dopĺňa a zvyšuje účinky toho druhého.

Výsledky výskumov:

1.    Efektivita Vlasového tonika s kofeínom na dedičné vypadávanie vlasov u mužov: (Výsledky výskumov realizovaných Centrom pre Kozmetický výskum Katolíckej univerzity Sväté srdce v Ríme 2011,  3)
2.    Kofeín neutralizuje negatívne účinky testosterónu (Výsledky výskumov realizovaných Univerzitou v Hamburg-Eppendorf , Klinika a poliklinika dermatológie a venerológie 2006, 4, 5)
3.    Kofeín je účinný v liečbe androgénnej alopécie (Výsledky výskumov realizovaných Univerzitou Jénai Friedrich Schiller, Klinika kožného lekárstva a alergológie 2007, 6, 7)
4.    Kofeín má schopnosť sa rýchlo vstrebať zo šampónu a ukladať sa v pokožke hlavy (Vydavateľ vedeckej publikácie: WILEY-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA 2007, 8,  9, 10)
5.    Kofeín stimuluje rast vlasov tým, že zvyšuje cirkuláciu krvi v pokožke, čím sa dostáva viac kyslíka a živín k vlasovým folikulom. (Výsledky výskumov realizovaných Univerzitou Jénai Friedrich Schiller, Klinika kožného lekárstva a alergológie 2007, 11)

Zoradiť podľa:
Na začiatok stránky